Posiedzenie nr VI:   Stenogram |  

Kontakty Antoniego Macierewicza z najbardziej prorosyjskim kongresmenem Daną Rohrabacherem – to temat szóstego posiedzenia zespołu śledczego Platformy Obywatelskiej do spraw zagrożeń bezpieczeństwa państwa zwołanego 9 lutego w Sejmie.

– Dana Rohrabacher to postać więcej niż kontrowersyjna. Uznaje aneksję Krymu przez Rosję, nie popiera obecności wojsk NATO w Europie. Jego poglądy są sprzeczne z polską racją stanu – powiedział były ambasador RP w Waszyngtonie Ryszard Schnepf. Dlatego Ambasada nie rekomendowała rządowi PiS żadnych spotkań z Rohrabacherem, ale ostrzeżenia zostały zignorowane. Spotykał się z nim Antoni Macierewicz i jego ludzie, a także Jarosław Kaczyński.

– Po co, skoro nawet pani Basia przy Nowogrodzkiej, mogła w ciągu kilku minut sprawdzić w Internecie, kim jest Rohrabacher? – dopytywał Tomasz Siemoniak. – Na te pytania Macierewicz będzie musiał wreszcie odpowiedzieć, bo trudno wytłumaczyć fakt przyjaźni z proputinowskim kongresmenem – zwróciła uwagę przewodnicząca zespołu śledczego Joanna Kluzik-Rostkowska.