Konferencja prasowa:  Video

– Złożymy do marszałka Sejmu oficjalny protest w sprawie niewpuszczenia na posiedzenie zespołu naszego gościa: pułkownika Pawła Białka, byłego wiceszefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – zapowiedziała na konferencji prasowej w Sejmie Joanna Kluzik-Rostkowska, przewodnicząca zespołu śledczego Platformy Obywatelskiej ds. zagrożeń bezpieczeństwa państwa.

Właśnie z powodu zablokowania wejścia pułkownika Białka zaplanowane na 4 października posiedzenie zespołu nie odbyło się. Kluzik-Rostkowska podkreśliła, że zespół miał szukać odpowiedzi na pytania: Czy PiS dewastuje ABW i jakie są tego konsekwencje? Jaki wpływ na bezpieczeństwo państwa ma gra taśmami? Kto i w jakim celu pociąga za sznurki? – Czego pan się boi panie Morawiecki? Czego boi się PiS? – pytała przewodnicząca.

– PiS-owi nie uda się zablokować opozycji ani zastraszyć byłych szefów służb, którym stawiane są bezpodstawne zarzuty – mówił podczas konferencji Tomasz Siemoniak, członek zespołu. – Te zarzuty są kompletnie dęte, nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Są po to, by nie mówić prawdy o rządach PiS – dodał.

Kluzik-Rostkowska zapowiedziała, że wbrew działaniom PiS, posiedzenie zespołu odbędzie się i taśmy Morawieckiego będą tematem spotkania.