– Panie premierze, jeżeli pan nie zdymisjonuje Antoniego Macierewicza, to wszystkie zaniechania ministra staną się pana zaniechaniami, wszystkie kłamstwa ministra Macierewicza staną się kłamstwami, za które pan poniesie odpowiedzialność – powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska – przewodnicząca zespołu podczas piątkowej konferencji prasowej.

O tym, że zespół wystosuje list do szefa rządu, w którym opisze swoje dotychczasowe prace oraz ponownie zaapeluje o dymisję Antoniego Macierewicza, Joanna Kluzik-Rostkowska poinformowała na ostatnim posiedzeniu zespołu. Dzisiaj zaprezentowała treść listu do premiera.

– Wielotygodniowa praca zespołu pokazała, że brak jasności różnych powiązań ministra Macierewicza musi niepokoić. Pan Macierewicz od wielu lat otoczony jest ludźmi, którzy w sposób oczywisty wpływają na polską politykę, których przeszłość nie jest do końca przejrzysta. Uważamy, że premier Morawiecki, który powołał do rządu ministra Macierewicza, musi mieć pełną wiedzę na temat tego, co dotyczy jego ministrów, w tym także ministra obrony narodowej – mówił na konferencji poseł Bartosz Arłukowicz. – List przekażemy także do wiadomości pana prezydenta. Prezydent także powinien mieć pełną wiedzę na temat tego, co działo się wokół ministra Macierewicza – dodał.