W Sejmie odbyło się pierwsze posiedzenie zespołu śledczego Platformy Obywatelskiej, który bada niejasne powiązania Antoniego Macierewicza.

Pierwsze posiedzenie dotyczyło Jacka Kotasa, osoby z otoczenia Antoniego Macierewicza, powiązanego z grupą Radius współpracującej z rosyjskim kapitałem. Jacek Kotas jest tajemniczą postacią obozu władzy. Był w przeszłości wiceministrem obrony, działał w komisji weryfikacyjnej WSI.

W 2016 r. SKW informowała, że Kotas nie zasiadał w żadnych spółkach. Tymczasem wedle dokumentów przedstawionych przez zespół był prezesem firmy ERA 200, powiązanej z rosyjskim biznesem. Na pytania posłów w tej sprawie odpowiadał były szef SKW generał Piotr Pytel. Przekaz tego posiedzenia był jasny – w otoczeniu Macierewicza są ludzie, którzy mogą być powiązani z rosyjskimi służbami. Te osoby powinny być weryfikowane przez Polską stronę jednak Antonii Macierewicz skutecznie zamyka się w swoim środowisku.

Nasz zespół będzie nieustannie badał i ujawniał prawdę o Antonim Macierewiczu i jego ludziach. Po wygranych wyborach wszystkie zebrane przez nas materiały przekażemy prokuraturze i organom ścigania.

Posiedzenie nr I:  Prezentacja |  Stenogram |  Video